Wat met acne en haaruitval door het stoppen met anticonceptie?

Valerie, 33 jaar
28 juli 2018

Beste, sinds ik gestopt ben met een anticonceptie pil te nemen heb ik last van acne op mijn gelaat, rug en decolleté en ook haaruitval. Ben ik verplicht om terug de pil te nemen als ik hier van af wil raken? Of bestaan er nog alternatieven?

Antwoord

Beste,

Orale contraceptie (De pil) is inderdaad een ideaal middel tegen acné, gezien het de productie van talg vermindert. Tevens houdt het het mannelijk type beharing tegen (haaruitval).

Stoppen met de pil zal er voor zorgen dat uw eierstokken opnieuw meer hormonen zullen produceren, waaronder ook meer mannelijk hormoon, zodat de klachten van acné en haaruitval mogelijk zijn.

De pil blijven nemen is dus voor veel vrouwen een goede optie.

Er bestaan alternatieven, maar die hebben vaak andere nevenwerkingen zoals leverproblemen of risico op afwijkingen bij een ongeboren foetus.

Met vriendelijke groeten,

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Zoek andere vragen

© 2008-2021
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door het
Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen