Bestaat er een geneesmiddel tegen alopecia androgenitica onder vorm van lotion, geneesmiddelen of stamcelterapie?
Beste,
Alopecia Androgenica is de meest voorkomende vorm van haarverlies die zo'n 30 tot 40 % van de mannen én vrouwen treft.
Er bestaan verschillende behandelingen voor deze aandoening. Minoxidil in 2% of 5% oplossing is het best gekend en is lokaal aan te brengen. De 5% oplossing werkt het beste, maar geeft ook meer huidirritatie. Oraal kan men Finasteride 1 mg/dag gebruiken om de alopecia tegen te gaan. Het zou effectiever zijn dan 2% minoxidil. Andere middelen die gebruikt kunnen worden zijn dutasteride en spironolactone (bij vrouwen).
Wat moet u nog weten: zo lang u minoxidil gebruikt zal het werken, maar eens u stopt zal het "gewonnen" haar verloren gaan. Gebruik minoxidil 2x/dag gedurende 4 maanden, massage is niet nodig. Combinatie van minoxidil en finasteride is mogelijk.
Er bestaat (nog) geen stamceltherapie voor alopecia androgenica. Chirurgie met haar- of huidtransplantatie is wel mogelijk.
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.
Gynaecologie-verloskunde