Welk ongedierte/insect zou dit kunnen zijn?

Aa, 26 jaar
29 juli 2025

Ze zitten in grote groepen in het deksel van het konijnenhok. Ze leven samen en zodra ik In aanraking kom , zitten ze overal. Ze jeuken echt enorm. De konijntjes hebben er zoveel last van dat ze niet meer naar binnen willen.

Antwoord

Beste

Alhoewel het op de foto onvoldoende duidelijk is, vermoed ik dat het hier om vogelmijten (Dermanyssus gallinae) gaat. Deze komen vaak voor in kippenhokken en volières, maar kunnen ook knaagdieren aantasten. Zowel het hok als de konijnen dienen behandeld te worden. Vraag hiervoor best raad in een dier- en tuincenter. Indien je zelf in aanraking gekomen bent met het hok of de konijnen, was je je kledij best op minstens 60°C om verspreiding binnenshuis te voorkomen.

Meer info: 

Vogel-luismijt - Wikipedia

Vogelmijt (Dermanyssus gallinae) - KAD

Vriendelijke groet

Jochem

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Beantwoord door

dr. ir. Jochem Bonte

Identificatie van plaaginsecten in land- en tuinbouw, voorraadgoederen en woningen

Instituut voor Landbouw- en Visserijonderzoek
Burg. van Gansberghelaan 96 bus 1 9820 Merelbeke
http://www.ilvo.vlaanderen.be

Zoek andere vragen

© 2008-2025
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij liam.verbinnen@eos.be