Wat voor steen is dit?

Wouter, 71 jaar
16 juli 2025

Als 11-jarige jongen liep ik met een schoolvriend over de heide bij Hilversum en vond ik dit gesteente. Een stukje meteoriet zei hij. Ik dacht “ach het zal wel” en verder nooit meer wat mee gedaan. Maar altijd bewaard. Kunt u mij vertellen wat voor steen dat nu is? Ik heb twee “portretfoto’s” bijgevoegd.

Antwoord

Beste Wouter

Leuk dat u deze opvallende steen zo lang bewaard heeft. Het is echter geen natuurlijke steen, maar een antropogeen product: een ijzerslak. Het is dus een afvalproduct van de ertsindustrie. Het zwarte glazige uiterlijk en de cirkelvormige holtes ten gevolge van luchtbellen zijn kenmerkend voor veel ijzerslakken.

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Beantwoord door

Prof. Robert Speijer

Geologie - Paleontologie - Paleoklimatologie. Sinds september 2024: Bachelor in de Geowetenschappen in Leuven!

Katholieke Universiteit Leuven
Oude Markt 13 3000 Leuven
https://www.kuleuven.be/

Zoek andere vragen

© 2008-2025
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij liam.verbinnen@eos.be