Als alles dat gemaakt is of ontstaan is terug vergaat, hoe kan het dan dat dingen van vroeger onder de grond geraken?

Mirthe, 12 jaar
4 november 2023

Argeologische vondsten worden vaak onder de grond gevonden, maar als alles dat ontstaan is terug vergaat is het toch niet mogelijk dat alles onder de grond raakt en dat de straathoogte stijgt?

Antwoord

Dag Mirte,

Wat een leuke vraag! Je hebt hier duidelijk al goed over nagedacht. Het is inderdaad zo dat alles wat ontstaat, ook weer vergaat. Alleen is het niet zo dat alles even snel vergaat. Zo zullen 'organische' materialen (afkomstig van levende dingen, zoals vb. resten van dieren en planten) veel sneller vergaan dan 'anorganische' (vb. glas, steen). En in sommige omstandigheden vergaan dingen net veel sneller of veel trager... Zo zullen dingen die nu eens onder water staan, en dan weer helemaal uitdrogen, ook veel sneller verdwijnen dan dingen die voortdurend onder water staan (denk maar aan een scheepswrak diep onder de zee - dat kan er wel eeuwen blijven liggen). Je kan hier volgens mij het beste zelf even voor de proef op de som nemen, en verschillende dingen onder de grond 'verstoppen' om ze later terug te proberen vinden. Probeer het eens met een stukje steen, een stukje stof ... Veel succes! Vergeet niet om een schatkaart te tekenen, zodat je je schat later terug weet te vinden!

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Zoek andere vragen

© 2008-2025
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij liam.verbinnen@eos.be