Een stok, met de lengte van de evenaar, die waterpas staat, draait deze om de aarde of ligt hij op 1 punt op de aarde?

Cedric, 17 jaar
2 november 2018

Je hebt een stok met de langte van de evenaar, deze stok staat eveneens waterpas, zal de stok rond de aarde draaien of zal deze er op liggen op slechts 1 punt?

Antwoord

Beste Cédric,

"Waterpas" betekent loodrecht op de verticale in een bepaald punt.

De locale verticaal volgt de richting van de zwaartekracht in een punt. De richting van de zwaartekracht is afhankelijk van de plaats op, in of nabij de aarde en is dus veranderlijk.

Als jouw stok loodrecht staat op de richting van de zwaartekracht in 1 punt, dan is dit een rechtlijnige stok.

Als jouw stok in elk van zijn punten loodrecht staat op de zwaartekracht, zal hij een gebogen vorm hebben.

Met vriendelijke groeten,

Greet

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Zoek andere vragen

© 2008-2026
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij ikhebeenvraag@eos.be