Er wordt tegenwoordig heel veel onderzoek gedaan naar stoelgangtransplantatie. Eén van de methoden blijkt het terug oraal innemen van eigen stoelgang die echter eerst bij -80°C is bewaard. De bacteriën die daar in zitten en waar het tenslotte om draait, zijn dan toch allemaal dood?
Bacteriën kunnen heel goed tegen invriezen. Bacteriën groeien niet, nemen dus niet in aantal toe wanneer ze ingevroren zijn, maar ze overleven perfect. Dat is de reden waarom je geen diepvrieseten mag ontdooien en weer terug invriezen. Bij het ontdooien beginnen de bacteriën namelijk onmiddellijk terug te groeien en als je ze dan weer invriest zit er een groot aantal cellen in het voedsel.
Mits een kleine kunstgreep kan men ook menselijke cellen invriezen, dit wordt bijvoorbeeld toegepast bij het banken van spermacellen van donoren.
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.