Als je zelf stroom opwekt, hoe kan men er dan voor zorgen dat de opgewekte stroom nooit in tegenfase op het net wordt gestuurd? Je kan je windmolen toch niet precies tegen een snelheid laten draaien waarbij er altijd 50Hz wordt opgewekt?
Bovendien, als men groene stroom op grote schaal produceert (waarvan de productie zeer fluctuerend kan zijn), hoe houdt men dan het net (productie en verbruik) precies in evenwicht?
Bij elektriciteitsproductie met een windmolen is er steeds een gelijkspanningstussenkring. Dat betekent dat de geproduceerde wisselspanning gelijkgericht wordt tot gelijkspanning, om daarna opnieuw 'gehakt' en gefilterd te worden naar de gepaste wisselspanning met de juiste frequentie en de juiste fase. Zo is er geen afhankelijkheid van de draaisnelheid van de molen, het is enkel de geproduceerde energie die telt en waar men rekening mee moet houden. Hier wordt natuurlijk wel een prijs betaald, de installatie wordt namelijk complexer en er is een verlies aan rendement.
Over het tweede deel van je vraag zijn er reeds andere zaken geschreven en verwijs ik je graag door naar:
vraag 7812 />
In en notendop komt het erop neer dat de fluctuaties van de groene-stroom-bronnen opgevangen zal worden door de klassieke technieken, zoals gasturbines. Dat is een reden waarom dat momenteel het aandeel groene stroom niet al te groot kan zijn in de algemene elektriciteitsproductie.
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.