Mag een zwangere vrouw verdoofd worden door de tandarts?

Anton, 13 jaar
7 juni 2008

Als bevoorbeeld een vrouw zwanger is en ze heeft tandpijn, mag ze dan verdoofd worden door de tandarts? Gaat de verdoving niet in het bloed en krijgt de baby dan ook niet een verdoving?

Antwoord

Hallo Anton,

Een zwangere mag gerust verdoofd worden door de tandarts, maar je moet altijd melden dat je zwanger bent. De tandarts zal dan aangepaste verdoving gebruiken die niet schadelijk is voor de foetus in de buik.

Ook bij het nemen van rontgenfoto's bijvoorbeeld moet je zeggen dat je zwanger bent. Als het echt nodig is, kan een rontgenfoto genomen worden, maar dan krijg je een grote zware loodschort voor je buik zodat de stralen niet tot bij de buik geraken.

 

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Zoek andere vragen

© 2008-2026
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij ikhebeenvraag@eos.be