Twee auto's van gelijke massa botsen tegen een muur. Op het moment van de botsing hebben ze dezelfde snelheid. De versnelling waarmee ze die snelheid bereikten is echter verschillend.
Kan je besluiten dat diegene met de grootste versnelling een grotere botsingskracht ondervindt (volgens F = m.a)?
Als hun snelheid (v) op het moment van impact gelijk is, is hun impuls (v*m) en kinetische energie (m.v2/2)gelijk.
De auto ondervindt van de muur een heu... "tegenwerkende" kracht die hem in zeer korte tijd doet vertragen: a=dV/dt (1), waarbij dt zeer klein is en dus a zeer groot, dus wegens F=m.a is F (2) zeer groot. Deze F heeft een richting die wijst in de tegengestelde zin van de beweging van de auto.
Als gedurende de botsing de oorspronkelijke versnellende kracht blijft inwerken, zal deze inderdaad effect hebben op de berekeningen. Dit is echter niet zo simpel.
Neem het voorbeeld dat een van de auto's aan het remmen was. Dit veroorzaakt een negatieve versnelling, die een (iets) mindere versnelling als hierboven beschreven (1) noodzakelijk maakt. Dus zal de F (2) ook minder groot moeten zijn in ruwe benadering.
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.
elektronica beeldopnemers cryogenica metafysische vragen lucht- en ruimtevaart en de meest onmogelijke zaken