Ik lees tegenstrijdige beweringen over zwangerschap bij zwaarlijvige vrouwen. Enerzijds zouden zwaarlijvige vrouwen door hun zwaarlijvigheid een menstruatiestoornis hebben (waardoor ze een verminderde kans op zwangerschap hebben) en anderzijds zouden zwaarlijvige vrouwen meer kans hebben op zwangerschap bij het vergeten van de anticonceptiepil dan een vrouw met een gezond gewicht. Dit spreekt elkaar toch tegen?
Zwaarlijvige vrouwen hebben over het algemeen een verminderde kans op zwangerschap. Dit komt inderdaad door hormonale stoornissen die kunnen zorgen voor het niet optreden van een eisprong.
Door hun overgewicht hebben ze ook een meer actief werkende lever. De hormonen (pil) die ze slikken tegen zwangerschap zal daardoor sneller afgebroken worden dan bij vrouwen met een lager gewicht. Als ze dan een keer een pil vergeten, zitten ze sneller in een "pil-vrij" lichaam, waardoor er een eisprong kan optreden.
Met vriendelijke groeten,
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.
Gynaecologie-verloskunde