Volgens de statistieken raken ongeveer 5 op 1000 vrouwen per jaar zwanger, ondanks het correcte gebruik van de pil. Toch is het vreemd dat sommigen van hen nog steeds bloedingen krijgen in de stopweek lijkt me: de pil werkt toch niet als je zwanger raakt ondanks correct gebruik? En als er een zwangerschap ontstaat: is dit dan omwille van ovulatie, ca. 14 dagen na hun zogenaamde stopweek? Of kan de pil een ovulatie ook later doen ontstaan op eender welk moment?
Ik weet dat het zelden voorkomt dat iemand zwanger raakt met de pil maar ik ben er toch wat ongerust over.
Alvast bedankt!
Beste,
De bloedingen in de stopweek zijn idnerdaad eigenaardig en toch zijn ze er. We noemen het ontrekkingsbloedingen, omdat de pil ook progesteron bevat die eens je die stopt zorgen voor het bloedverlies. Strikt genomen bouw je tijdens gebruik van een pil geen slijmvlies op en zou je dus ook niet moeten bloeden, maar dat gebeurt dus toch (maar niet altijd).
Een pil zal indien correct genomen de ovulatie altijd tegenhouden, maar dus zoals de statistieken tonen niet in 100%. Als je een pilvrije week inlast, zal je eierstok op dat moment weer actief eitjes aanmaken, die omdat je de pil weer begint te nemen niet zullen vrijkomen, maar in zeldzame gevallen kan zo'n eitje sneller vrijkomen -en aan de werking van de pil ontsnappen- dan dat jij de pil weer neemt. Een kortere pilvrije periode (bvb 4 dagen ipv 7) zal het risico op zwangerschap doen verkleinen.
Met vriendelijke groeten,
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.
Gynaecologie-verloskunde