Het antwoord op deze vraag heb ik nog niet duidelijk gevonden (op deze site). Ik vergelijk hierbij de regenboogdruppels met spiegels. Als ik vele spiegels bij elkaar heb weerkaatsen die een objet met net zoveel beelden als er spiegels zijn. Het wordt geen algehele afbeelding. Waarom is dat wel zo met de regenboogkleuren. Is dat een emergente eigenschap met rangschikking?
Wanneer men de "werking" van een regenboog tekent, dus wat er precies gebeurt met zonlicht dat in een regendruppel wordt afgebogen, creëert men eigenlijk al een verkeerd beeld. Met één druppel maak je namelijk geen ZICHTBARE regenboog, zelfs al zou het zonlicht veel sterker zijn.
Rood licht wordt vanuit de druppel onder een steilere hoek richting aarde gestuurd dan blauw licht, en snijdt het aardoppervlak dus op een andere plaats die, enkele meter tot een paar 10-tallen meter kan verwijderd zijn dan de plaats waar het blauwe licht op de grond komt. Als jij je dus ergens bevindt, en er zou maar 1 regendruppel zijn, dan zou je dus maar één kleur zien (of helemaal niets al je op een andere plaats staat), maar een complete regenoog zie je niet.
Stel dus dat je toevallig het blauwe licht van die ene regendruppel ziet. Om ook rood licht te zien moet er dan een 2de druppel een eind boven die eerste hangen, die ZIJN rood licht naar uw plaats stuurt. En als je er nog druppel tussen zet, zie je ook de golflengten van de kleuren tussen rood en blauw.
Je ziet dus de verschillende kleuren omdat je eigenlijk naar verschillende regendruppels kijkt die meters boven elkaar hangen. Op één hoogte boven de horizon zie je dus ook maar 1 kleur., Dat is de kleur waarvoor de hoek zon-druppel-oog precies past.
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.