Wat ik eigenlijk zou willen weten is of baarmoederhalskanker bij iemand die 30 jaar bij dezelfde partner is, automatisch het resultaat is van een partner die overspel pleegt.
Met dank!
Beste,
Je kunt baarmoederhalskanker kijgen tijdens een monogaam huwelijk, maar wat bepalend is, is de besmetting met het humaan papillomavirus (HPV) die ze ooit heeft opgelopen.
Zo'n besmetting met HPV kan op elke leeftijd gebeuren en na de besmetting kan dat virus jaren sluimerend aanwezig zijn. Dus ook in een perfect monogaam huwelijk.
We weten nog niet goed wat het mechanisme is dat het virus na jaren van sluimerend aanwezig zijn plots weer de kop op staakt en of vaccinatie daartegen zal beschermen is ook nog niet geweten.
Met vriendelijke groeten,
De meeste artikelen over baarmoederhalskanker spreken over een tijdspanne van 10-15 jaar tussen de besmetting en het ontstaan van kanker. Maar het is dus ook mogelijk dat het meer dan 30 jaar duurt vooraleer de kanker zich ontwikkelt?
Die tijdspanne van 10-15 jaar is gemiddeld, maar het kan ook sneller (er zijn meisjes van 16-17 jaar die al baarmoederhalskanker hebben, maar dus erg zeldzaam) en het kan ook trager. Er is geen bovengrens gekend qua termijn.
Bedankt
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.
Gynaecologie-verloskunde