Na tuinwerkzaamheden vonden we een voorwerp waarvan we ons afvragen wat het is.

Eveline, 45 jaar
24 juni 2010

We vonden een voorwerp helemaal omgeven met ijzerzandsteen. Na gedeeltelijke verwijdering van de ijzerzandsteen kwam er naar onze mening een stenen voorwerp te voorschijn in maansikkelvorm en met een holte in het midden. We vroegen ons af wat het kon zijn? Het lijkt iets handgemaakt. Zie foto hierbijgevoegd van het voorwerp.

Antwoord

Beste Eveline,

De ijzerzandsteen was ooit een zachte zandige zeebodem. Daarop en daarin leefden allerlei dieren, net zoals vandaag de dag. Je voorwerp zou de opvulling van een graafgang van bv. een kreeft kunnen zijn die destijds de zeebodem doorwoelde op zoek naar voedsel of beschutting.

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Beantwoord door

Prof. Robert Speijer

Geologie - Paleontologie - Paleoklimatologie. Sinds september 2024: Bachelor in de Geowetenschappen in Leuven!

Katholieke Universiteit Leuven
Oude Markt 13 3000 Leuven
https://www.kuleuven.be/

Zoek andere vragen

© 2008-2026
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij ikhebeenvraag@eos.be