Vandaag had ik een gesprek over de eindigheid van de aarde. Gewoon omdat de zon ooit zal uitdoven, is het met ons ook gedaan.
Met al die aardbevingen in het nieuws, vraag ik me af wat er zou gebeuren mocht de aarde in 2 breken.
De kans dat de Aarde in twee zou breken, is zo goed als onbestaande. Toch zeker niet door aardbevingen. Bedenk dat het merendeel van de aardbevingen zich voordoen in de bovenste rand van de aardkorst, grosso modo in de bovenste 30 km. Bedenk dat de aarde een straal heeft van meer dan 6000 km. Je ziet ... we spreken hier over een totaal andere dimensie.
En eigenlijk moet je de Aarde bekijken als een grote, ronddraaiende bol stroop. Het belangrijkste onderdeel van de Aarde is zijn mantel die zich uitstrekt tot 2900 km diepte. Het mantelmateriaal gedraagt zich op geologische tijdschalen als stroop. Binnenin die bol stroop zit dan nog een metalen knikker, de kern, met een vloeibare buitenkern en een vaste binnenkern.
Ik begrijp dat het blijkbaar zo goed als onmogelijk is, maar stel dat het op één of andere manier toch zou gebeuren. Zouden we dan projectielen in de ruimte zijn die geen baan meer hebben? of blijven we onderhevig aan de factoren waar we nu onderhevig aan zijn?
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.
Kosmische evolutie Geowetenschappen Geodynamica Aardbevingsgeologie Aardbevingsarcheologie