Het is toch niet logisch dat een auto zoals BMW betere bochtengevoel heeft?
De achterste wielen duwen de auto recht vooruit en de auto moet draaien!
Vooral in de stad bij scherpe bochten wordt dit fysisch toch erg moeilijk uit te leggen waarom het beter zou zijn?
Ook bij regen is achterwielaandrijving toch levensgevaarlijk?
alvast bedankt, ik weet dat het een pak vragen zijn
Dag Bart,
Het is niet zo dat iedereen zegt dat achterwielaandrijving beter is, verder zijn al de stellingen die je schrijft wel juist.
Voor de meeste auto's in combinatie met een doorsnee chauffeur is voorwielaandrijving veel interessanter en vooral veiliger. Een achterwielaangedreven auto heeft in bochten eerder de neiging tot overstuur (de achterkant van de auto breekt uit naar de buitenkant van de bocht). Terwijl een voorwielaangedreven auto meestal een onderstuurgedrag heeft (de voorkant van de auto schuift naar de buitenkant van de bocht of de auto gaat meer rechtdoor dan de voorwielen aangeven). Onderstuurgedrag is veel gemakkelijker te controleren: je ziet dat je de bocht niet gaat halen en laat automatisch het gaspedaal los en meestal is dit voldoende om het onderstuur gedrag weg te werken en de auto neemt toch nog de bocht op een veilige manier zonder dat je verder stuurcorrecties moet doen. Bij overstuur gedrag (achterwielaandrijvers) gaat je achterkant uitbreken, op dat moment helpt het niet altijd door gas los te laten je zou moeten tegensturen en zeker niet remmen, wat voor veel mensen een logische reaktie zou zijn, maar dat maakt het net nog erger zodat je een spin maakt en uiteindelijk naast de weg beland.
Waarom worden er dan toch achterwielaangedreven auto's gemaakt: dit heeft vooral voordelen wanneer je auto's hebt met veel vermogen. Wanneer je optrekt met een auto gaat het meeste gewicht zich naar de achteras verplaatsen, de voorwielen komen als het ware los van de grond. Dit wil zeggen als je snel wil vertrekken met een voorwielaangedreven auto dat het hier veel moeilijker is om voldoende grip op de weg te houden dan bij een achterwielaangedreven auto omdat de achterwielen als het ware op de weg gedrukt worden.
Dan zijn er nog wat voordelen aan achterwielaandrijving, maar dan moet je al echt een rallypiloot zijn, dan kan je het overstuur gedrag gebruiken om bochten sneller te maken: je kan dan de auto besturen met de voorwielen via je stuurwiel en met je gaspedaal kan je ook de achterwielen gebruiken om via een gecontroleerd overstuurgedrag nog bij te sturen en zo sneller uit de bocht te komen.
Er zijn nog geen reacties op deze vraag.
Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.
Electronica ICT Elektriciteit