Kun je ziek worden van een teveel aan vitamines?

Joris, 30 jaar
30 juni 2009

Op een bruistablettube staat altijd dat je slechts 1 tablet per dag mag nemen, is het misschien ongezond om er meer te nemen? en zo ja wat zijn de complicaties?

Dank bij voorbaat

Antwoord

Joris,

Te veel vitamines zijn inderdaad niet goed voor de gezondheid. Het zijn de vetoplosbare vitamines A,D, E en K die voor problemen zullen zorgen. Ze stapelen zich op in vet- en leverweefsel en kunnen dan een brede waaier van symptomen veroorzaken. Hypervitaminose D bijvoorbeeld zal een invloed uitoefenen op het calcium metabolisme. Op verschillende plaatsen in het lichaam zullen dan verkalkingen ontstaan door een overdreven calcium-opname.   

Een hypervitaminose van de wateroplosbare vitamines komt met uitzondering van enkele vitamines van het vitamine B complex normaal niet voor. Het teveel aan vitamines verlaat samen met de urine het lichaam.

Een gezonde en gevarieerde voeding vergt normaal gezien geen extra vitamine supplementen.

Groeten,

Kristof

Reacties op dit antwoord

Er zijn nog geen reacties op deze vraag.

Enkel de vraagsteller en de wetenschapper kunnen reageren op een antwoord.

Beantwoord door

Dierenarts Kristof Baert

Faunabeheer en Invasieve Soorten Rodent control: bruine rat, muskusrat en beverrat Wildlife diseases

Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek
Kliniekstraat 25 1070 Brussel
http://www.inbo.be

Zoek andere vragen

© 2008-2026
Ik heb een vraag wordt gecoördineerd door Eos wetenschap. Voor vragen over het platform kan je terecht bij ikhebeenvraag@eos.be