Ik heb een vraag - homepage

Hoeveel windmolens om energie op te wekken zijn er al geplaatst?

pijl19/06/2008 - Luk (57 jaar)

Technologie & Techniek Context van de vraag:

Ik zou graag weten hoeveel windmolens (niet die oude maar moderne windenergie-molens) er reeds zijn geinstalleerd en door wie?
Graag een onderscheid tussen de constructies die spankabels (=guys) gebruiken en deze die dit niet nodig hebben.
Wanneer worden deze kabels eigenlijk toegepast?
Bestaat er misschien een lijst van fabrikanten?
Is er ergens een prof die deze materie echt beheerst? Wat in Belgiƫ? En wat in de rest vd wereld?


Antwoord

Er is een Vlaamse Windenergie Associatie, waar je informatie over windmolens in Vlaanderen kunt vinden. Jaarlijks wordt er in Europa een “Europese Windenergie Conferentie” gehouden waarop de nieuwste technieken worden voorgesteld. Deze conferentie vond in 2008 plaats in Brussel. In 2009 moet je hiervoor in Marseille zijn. En er is ook een Global Wind Energy Council, een internationaal forum voor de windenergiesector.

Op dit moment (juni 2008) staan er in Vlaanderen 128 windmolens, goed voor 170 megawatt. In Brussel staan er geen windmolens, in Wallonië staan er 79, goed voor 130 megawatt.

Sinds april 2008 zijn de werken begonnen aan het eerste windmolenpark in zee in België. Er zouden 60 windmolens van elk 5 megawatt geplaatste worden. De Beheerseenheid van het Mathematisch Model van de Noordzee (BMM-KBIN) geeft wetenschappelijk advies voor het verlenen van de milieuvergunningen voor windmolenparken op zee. Er staan nog verschillende andere projecten op zee op stapel.

Deze vraag werd beantwoord door:
Sigrid Maebe
Wetenschapscommunicator, mariene bioloog

Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen
Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen

Afbeeldingen

Foto van de vraagsteller
« vorige
foto 1/1
Foto van de vraagsteller

Meer info

link Vlaamse Windenergie Associatie

link Global Wind Enegry Council

link Europese Windenergie Conferentie

link Beheerseenheid van het Mathematisch Model


Gerelateerde vragen

info Welke is op dit ogenblik de meest rendabele manier om energie van de zon te gebruiken? Of zijn er andere manieren om energie op te wekken die rendabeler zijn?
 
info Hoe wekken windmolens netstroom op?
 
info Kan je met 'terra preta' of houtkool de koolstof in de bodem bergen en toch de waterstof fractie in biomassa toch nuttig om netto energie op te wekken (en hoeveel dan wel) ?
 

stuur dit antwoord naar een vriend Stuur dit antwoord naar een vriend
printen Deze pagina afdrukken

 

Reacties op deze vraag

18/08/2008
Luk - vraagsteller

Welke molens gebruiken "GUYS" ?  En waarom ?



Enkel de vraagsteller en de wetenschappers kunnen reageren op deze vraag en het antwoord.